برق آفتابی هدایت نور یزد که سابقاً با عنوان  شرکت تولید فیبرنوری و برق خورشیدی در سال 1368 ایجاد شد به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده انحصاری سلول و پنل‌های خورشیدی با استفاده از تکنولوژی کشور آلمان با ظرفیت 3مگاوات در تهران تأسیس و در سال 1371 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. بعد از چندسال فعالیت  تولیدی به شرکت تولید فیبر نوری و برق خورشیدی هدایت نور تغییر نام داد که علاوه بر توسعه تولید انواع پنل‌های برق خورشیدی در کارخانه تهران و با توجه به نیاز روز افزون کشور به کاربرد محصولات تولید کننده انرژی‌های تجدیدپذیر به روش فتوولتاییک در بخش‌های مختلف صنایع و نیروگاه‌های کشور و افزایش توان رقابت با سایر تولیدکنندگان خارجی، باتولید محصول قابل رقابت در بازارهای جهانی و مطابق استانداردهای بین‌المللی، درسال 1389 اقدام به راه‌اندازی یک خط تولید جدید جهت تولید پنل‌های خورشیدی با تکنولوژی روز و در ابعاد و توان‌های مختلف به ظرفیت 10 مگاوات در شهر یزد نمود. در سال 1390 و با اتخاذ تصمیم در جهت تخصصی نمودن فعالیت‌ها در بخش تولید و مطالعاتی و تحقیقاتی، شرکت هدایت نور به دو شرکت مطالعاتی فیبر نوری و برق خورشیدی هدایت نور جهت طراحی و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و دانشگاهی و تولید سلول و شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد جهت تولید انواع پنل‌های برق خورشیدی مورد نیاز در بازار مصرف داخلی و خارجی و طراحی، نصب و راه اندازی سیستم‌های برق خورشیدی تفکیک گردید. شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد با بهره‌گیری از بیست سال تجربه ارزنده در تولید سلول و پنل‌های برق خورشیدی، بومی سازی تکنولوژی ساخت و تولید پنل‌های برق خورشیدی در ایران، بکارگیری پرسنل مجرب و متخصص و ماشین آلات و نجهیزات تولیدی پیشرفته در زمینه ساخت پنل در ابعاد و توان‌های مختلف، تأمین تجهیزات جانبی مناسب و استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه حاضر دارای ظرفیت بالاتر  می باشد.

در حال حاضر محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع پنل‌های برق خورشیدی از 10 وات تا 360 وات می‌باشد. که با توجه به توان تخصصی بالا و تجهیزات پیشرفته، آمادگی تولید انواع پنل‌های خاص در توان و ابعاد مختلف بر اساس نیاز مشتری را دارا می‌باشد.

شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد علاوه بر تولید پنل‌های خورشیدی آمادگی ارائه خدمات در زمینه‌های مشاوره، طراحی، نصب و راه‌اندازی،تأمین تجهیزات جانبی و خطوط تولید، نگهداری، خدمات پس از فروش و آموزش سیستم‌های خورشیدی در ابعاد خانگی،صنعتی و نیرو گاهی را داشته و همواره  در بازارهای داخلی و خارجی در کنار مشتریان خود در عرصه تولید بوده و علاوه بر تولید و فروش محصولات، مجری طرح‌ها و پرژه‌های برق خورشیدی در بخش‌های روشنایی، مسکونی، مخابراتی، صنعتی و دانشگاهی و تحقیقاتی، کشاورزی، عشایری و روستایی و نیروگاهی نیز می‌باشد.

با توجه به اینکه تولید سلول و پنل فتوولتاییک با راندمان بالا، و مدت زمان گارانتی مناسب براساس استانداردهای بین المللی، استفاده از مواد اولیه مرغوب و تست و اندازه گیری دقیق، از پارامترهای اصلی و تضمین کننده تولید با کیفیت و پایدار در تولیدی با تجربه این مجموعه می‌باشد. محصولات تولیدی این شرکت دارای گواهینامه‌های TUV و CE  و راندمان بالا و گارانتی مناسب محصولات مرهون بکارگیری ویژگی‌های زیر بوده که در مراحل تولید می‌باشد.

 • استفاده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد در تهیه سلول و پنل
 • طراحی پهن‌تر لبه‌های پنل جهت انجام لایه گذاری بهتر
 • طراحی مناسب قطر فریم با مواد مرغوب و مناسب جهت جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی
 • تولید پنل بر اساس عملیات اتوماتیک لایه گذاری صفحات خورشیدی
 • کالیبراسیون دستگاه‌های اندازه‌گیری و تست مستمر توسط پنل‌ها و سلول‌های مرجع با استانداردهای بین‌المللی
 • انجام تست‌های میانی و بازدید‌های دوره‌ای پنل‌ها جهت جلوگیری از ایجاد ترک در سلول‌ها
 • استفاده از تکنیک برتر لحیم‌کاری جهت افزایش عملکرد و عدم ایجاد تنش مکانیکی به سلول
 • راندمان بالا، طول عمر زیاد و افت کم خروجی
 • خدمات پشتیبانی و مشاوره‌ای
 • تلاش جهت کسب رضایت مشتریان با ارائه محصول با کیفیت
 • ایجاد اطمینان در مشتریان از ارائه خدمات پس از فروش

عمده فعالیت های این شرکت عبارتنداز:

1-    توليد ماژول‌هاي خورشيدي

2-    طراحی، مشاوره و احداث کامل نیروگاه‌های خورشیدی در هر کلاس کاری

3-    تهیه و تأمین کامل تجهیزات خورشیدی ( شامل انواع کابل‌های AC   و DC  در سطوح LV  و MV ، اینورتر، ترانسفورماتور، پست کامپکت، استراکچرهای فلزی و ….)

محصولات

انواع سلول‌های خورشیدی (2-9 BB)

انواع پنل‌های خورشیدی (10- 400 Wp)

انواع اینورترهای خورشیدی متصل و منفصل از شبکه (1-60 Kw)

انواع کابل‌های سولار (1-10 mm2)

انواع کابل‌های مخابراتی و قدرت مورد استفاده در نیروگاه‌های خورشیدی

شارژ کنترلر

پکیج خورشیدی

باتری

توربین بادی

پمپ آب خورشیدی

ردیاب خورشیدی